fbpx
outdoor botlar nasıl temizlenir

Outdoor Botlar Nasıl Temizlenir?

Outdoor yürüyüş botları kullanım amacı gereği çabuk kirlenirler. Fakat toprak çamur ve kir ayakkabıların derisini kurutabilir. Ve dış liflerini yıpratarak daha hızlı yıpranmalarına neden olabilir. Bu nedenle kullanım sürelerini daha fazla uzatmak için yürüyüş botlarını temizlemek önemlidir.

outdoor botlar nasıl temizlenir
outdoor botlar nasıl temizlenir?

Outdoor bot bir diş fırçası yardımı ile tüm kir ve çamur parçalarını temizleyin. Botun delikleri ve kıvrımlarına rahat girebilmesi için daha ser uçlu bir fırça kullanın. Ardından ayakkabı bağcıklarını çıkarın ve yıkayın. Bağcıkları çıkarmanız altta ki dili daha rahat temizlemenize yardımcı olacaktır.

Yürüyüş botunuzun içini kağıt havlu ile doldurun. Bu, yıkama ve durulama kısmında botlarınıza girebilecek fazla suyu emecek ve böylece ayakkabılarınızın daha hızlı kurumasını sağlayacaktır.

outdoor botlar nasıl temizlenir
outdoor botlar nasıl temizlenir?

Outdoor botlarınızın kir ve çamurdan arındığından emin olduktan sonra hafif şekilde ıslatın, ardından az miktarda sabun ya da bulaşık deterjanı ile (outdoor botlar için üretilmiş temizleme spreyi olabilir.) bir bez yardımıyla silin. Islattığınız temiz başka bir bez ile ayakkabınızı deterjandan arındırın.

Dilerseniz temizleme işlemi bittikten sonra botunuzun üzerine su yalıtımına yardımcı olacak spreylerden sıkın. Kuruması için güneş ya da başka bir ısı kaynağından uzak olmak şartıyla oda ısısında bir yerde bekletin.

outdoor botlar nasıl temizlenir
outdoor botlar nasıl temizlenir?

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top
Yardım İster misiniz?